Hakushu 12 Year Old - Suntory 100th Anniversary Edition
Hakushu 12 Year Old - Suntory 100th Anniversary Edition

Hakushu 12 Year Old - Suntory 100th Anniversary Edition

Regular price €249,00
Sale price €249,00 Regular price
Unit price
€355,71per l

Inhalt: 0,7 l (€355,71/l), 43% vol

Amrut 5 Years 2017/2022 - Single Cask #1931
Amrut 5 Years 2017/2022 - Single Cask #1931

Amrut 5 Years 2017/2022 - Single Cask #1931

Regular price €154,00
Sale price €154,00 Regular price
Unit price
€220,00per l

Inhalt: 0,7 l (€220,00/l), 60% vol

Clynelish 23 Years 1995/2019 - Signatory Vintage - Single Cask #8674
Clynelish 23 Years 1995/2019 - Signatory Vintage - Single Cask #8674

Clynelish 23 Years 1995/2019 - Signatory Vintage - Single Cask #8674

Regular price €479,90
Sale price €479,90 Regular price
Unit price
€685,57per l

Inhalt: 0,7 l (€685,57/l), 54,5% vol

Nagahama 4 Years 2018/2022 - Sauternes #1562
Nagahama 4 Years 2018/2022 - Sauternes #1562

Nagahama 4 Years 2018/2022 - Sauternes #1562

Regular price €254,00
Sale price €254,00 Regular price
Unit price
€508,00per l

Inhalt: 0,5 l (€508,00/l), 53% vol

Caroni 24 Years - Batch #14 - That Boutique-y Rum Company
Caroni 24 Years - Batch #14 - That Boutique-y Rum Company

Caroni 24 Years - Batch #14 - That Boutique-y Rum Company

Regular price €389,00
Sale price €389,00 Regular price
Unit price
€778,00per l

Inhalt: 0,5 l (€778,00/l), 62,1% vol

Ardbeg - Smoketrails - Manzanilla 1 liter
Ardbeg - Smoketrails - Manzanilla 1 liter

Ardbeg - Smoketrails - Manzanilla 1 liter

Regular price €105,00
Sale price €105,00 Regular price
Unit price
€105,00per l

Inhalt: 1,0 l (€105,00/l), 46% vol

Glenallachie 14 Years 2008/2023 - Single Cask #1871
Glenallachie 14 Years 2008/2023 - Single Cask #1871

Glenallachie 14 Years 2008/2023 - Single Cask #1871

Regular price €124,00
Sale price €124,00 Regular price
Unit price
€177,14per l

Inhalt: 0,7 l (€177,14/l), 53,3% vol

BenRiach 31 years 1991/2022 - Zanzibar - Japonism
BenRiach 31 years 1991/2022 - Zanzibar - Japonism

BenRiach 31 years 1991/2022 - Zanzibar - Japonism

Regular price €598,00
Sale price €598,00 Regular price
Unit price
€854,29per l

Inhalt: 0,7 l (€854,29/l), 47,1% vol

Special Islay Malt 11 years 2011/2023 - Alambic Classique #23011
Special Islay Malt 11 years 2011/2023 - Alambic Classique #23011

Special Islay Malt 11 years 2011/2023 - Alambic Classique #23011

Regular price €79,90
Sale price €79,90 Regular price
Unit price
€114,14per l

Inhalt: 0,7 l (€114,14/l), 46,7% vol

Clynelish 24 Years 1996/2020 - WhiskyNerds
Clynelish 24 Years 1996/2020 - WhiskyNerds

Clynelish 24 Years 1996/2020 - WhiskyNerds

Regular price €499,90
Sale price €499,90 Regular price
Unit price
€714,14per l

Inhalt: 0,7 l (€714,14/l), 54,9% vol

Reservoir - Maison de Cuivre - Batch 6
Reservoir - Maison de Cuivre - Batch 6

Reservoir - Maison de Cuivre - Batch 6

Regular price €139,00
Sale price €139,00 Regular price
Unit price
€198,57per l

Inhalt: 0,7 l (€198,57/l), 50% vol

Ardbeg - Heavy Vapors - Special Committee
Ardbeg - Heavy Vapors - Special Committee

Ardbeg - Heavy Vapors - Special Committee

Regular price €228,00
Sale price €228,00 Regular price
Unit price
€325,71per l

Inhalt: 0,7 l (€325,71/l), 50,2% vol

Compass Box - The Peat Monster - Cask Strength
Compass Box - The Peat Monster - Cask Strength

Compass Box - The Peat Monster - Cask Strength

Regular price €117,00
Sale price €117,00 Regular price
Unit price
€167,14per l

Inhalt: 0,7 l (€167,14/l), 56,7% vol

JP Wiser's 40 Years 1982/2022 - Ex-Libris - The Apprenticeship
JP Wiser's 40 Years 1982/2022 - Ex-Libris - The Apprenticeship

JP Wiser's 40 Years 1982/2022 - Ex-Libris - The Apprenticeship

Regular price €499,00
Sale price €499,00 Regular price
Unit price
€712,86per l

Inhalt: 0,7 l (€712,86/l), 61,9% vol

Highland Park 40 Years 1982/2022 - Gordon & MacPhail
Highland Park 40 Years 1982/2022 - Gordon & MacPhail

Highland Park 40 Years 1982/2022 - Gordon & MacPhail

Regular price €2.390,90
Sale price €2.390,90 Regular price
Unit price
€3.415,57per l

Inhalt: 0,7 l (€3.415,57/l), 51,5% vol

Chichibu - Paris Edition 2021
Chichibu - Paris Edition 2021

Chichibu - Paris Edition 2021

Regular price €649,00
Sale price €649,00 Regular price
Unit price
€927,14per l

Inhalt: 0,7 l (€927,14/l), 53,5% vol

Chichibu - Paris Edition 2019
Chichibu - Paris Edition 2019

Chichibu - Paris Edition 2019

Regular price €749,00
Sale price €749,00 Regular price
Unit price
€1.070,00per l

Inhalt: 0,7 l (€1.070,00/l), 50,5% vol

Amrut Fusion XI
Amrut Fusion XI

Amrut Fusion XI

Regular price €329,00
Sale price €329,00 Regular price
Unit price
€470,00per l

Inhalt: 0,7 l (€470,00/l), 50% vol

Amrut 8 Years 2014/2022 - Master Distiller's Reserve
Amrut 8 Years 2014/2022 - Master Distiller's Reserve

Amrut 8 Years 2014/2022 - Master Distiller's Reserve

Regular price €199,00
Sale price €199,00 Regular price
Unit price
€284,29per l

Inhalt: 0,7 l (€284,29/l), 60% vol

Ardbeg - Wee Beastie - Edition 2024
Ardbeg - Wee Beastie - Edition 2024

Ardbeg - Wee Beastie - Edition 2024

Regular price €44,00
Sale price €44,00 Regular price
Unit price
€62,86per l

Inhalt: 0,7 l (€62,86/l), 47,4% vol

Macallan 25 Years 1997/2023 - Symington's Choice
Macallan 25 Years 1997/2023 - Symington's Choice

Macallan 25 Years 1997/2023 - Symington's Choice

Regular price €2.399,90
Sale price €2.399,90 Regular price
Unit price
€3.428,43per l

Inhalt: 0,7 l (€3.428,43/l), 55% vol

Glenallachie 10 Years - Cuvée Cask Finish
Glenallachie 10 Years - Cuvée Cask Finish

Glenallachie 10 Years - Cuvée Cask Finish

Regular price €74,00
Sale price €74,00 Regular price
Unit price
€105,71per l

Inhalt: 0,7 l (€105,71/l), 54,9% vol

Blended Scotch Whiskey 37 years 1984/2021 - The Maltman
Blended Scotch Whiskey 37 years 1984/2021 - The Maltman

Blended Scotch Whiskey 37 years 1984/2021 - The Maltman

Regular price €329,90
Sale price €329,90 Regular price
Unit price
€471,29per l

Inhalt: 0,7 l (€471,29/l), 48,6% vol

Mortlach 1992/2022 - Malts of Scotland - Rare Cask Range
Mortlach 1992/2022 - Malts of Scotland - Rare Cask Range

Mortlach 1992/2022 - Malts of Scotland - Rare Cask Range

Regular price €598,00
Sale price €598,00 Regular price
Unit price
€854,29per l

Inhalt: 0,7 l (€854,29/l), 44,2% vol

Tan Cho - First Edition - Japanese Single Malt
Tan Cho - First Edition - Japanese Single Malt

Tan Cho - First Edition - Japanese Single Malt

Regular price €289,00
Sale price €289,00 Regular price
Unit price
€412,86per l

Inhalt: 0,7 l (€412,86/l), 55% vol

BenRiach 12 Years 2010/2023 - Best Dram #7970
BenRiach 12 Years 2010/2023 - Best Dram #7970

BenRiach 12 Years 2010/2023 - Best Dram #7970

Regular price €109,00
Sale price €109,00 Regular price
Unit price
€155,71per l

Inhalt: 0,7 l (€155,71/l), 56,9% vol

Laphroaig 25 Years 1997/2022 - Old & Rare
Laphroaig 25 Years 1997/2022 - Old & Rare

Laphroaig 25 Years 1997/2022 - Old & Rare

Regular price €949,00
Sale price €949,00 Regular price
Unit price
€1.355,71per l

Inhalt: 0,7 l (€1.355,71/l), 54,4% vol

Glenrothes 25 Years 1997/2022 - Spheric Spirits
Glenrothes 25 Years 1997/2022 - Spheric Spirits

Glenrothes 25 Years 1997/2022 - Spheric Spirits

Regular price €259,00
Sale price €259,00 Regular price
Unit price
€370,00per l

Inhalt: 0,7 l (€370,00/l), 46,8% vol

Glendronach 25 Years 1993/2019 - Single Cask #5976
Glendronach 25 Years 1993/2019 - Single Cask #5976

Glendronach 25 Years 1993/2019 - Single Cask #5976

Regular price €699,00
Sale price €699,00 Regular price
Unit price
€998,57per l

Inhalt: 0,7 l (€998,57/l), 55,6% vol

Glendronach 20 Years 1995/2016 - Single Cask #3805
Glendronach 20 Years 1995/2016 - Single Cask #3805

Glendronach 20 Years 1995/2016 - Single Cask #3805

Regular price €599,00
Sale price €599,00 Regular price
Unit price
€855,71per l

Inhalt: 0,7 l (€855,71/l), 54,4% vol

Recently viewed products