Glenallachie 12 Jahre 2014/2026 - Single Cask #9371
Glenallachie 12 Jahre 2014/2026 - Single Cask #9371
Nyhet

Glenallachie 12 Jahre 2014/2026 - Single Cask #9371

Vanligt pris €97,90
Försäljningspris €97,90 Vanligt pris
Enhetspris
€139,86per l

Inhalt: 0,7 l (€139,86/l), 62,7 % vol

Glendronach 14 - House Editions - Boynsmill
Glendronach 14 - House Editions - Boynsmill
Nyhet

Glendronach 14 - House Editions - Boynsmill

Vanligt pris €89,90
Försäljningspris €89,90 Vanligt pris
Enhetspris
€128,43per l

Inhalt: 0,7 l (€128,43/l), 46,8 % vol

Willett 4 Jahre - Family Estate - Small Batch Rye 109.6 Proof
Willett 4 Jahre - Family Estate - Small Batch Rye 109.6 Proof
Nyhet

Willett 4 Jahre - Family Estate - Small Batch Rye 109.6 Proof

Vanligt pris €74,90
Försäljningspris €74,90 Vanligt pris
Enhetspris
€107,00per l

Inhalt: 0,7 l (€107,00/l), 54,8 % vol

Mortlach 10 Jahre 2016/2026 - Signatory Vintage - 100 Proof #84
Mortlach 10 Jahre 2016/2026 - Signatory Vintage - 100 Proof #84
Nyhet

Mortlach 10 Jahre 2016/2026 - Signatory Vintage - 100 Proof #84

Vanligt pris €46,90
Försäljningspris €46,90 Vanligt pris
Enhetspris
€67,00per l

Inhalt: 0,7 l (€67,00/l), 57,1 % vol

Orkney (HP) 15 Jahre 2011/2026 - Signatory Vintage - 100 Proof #83
Orkney (HP) 15 Jahre 2011/2026 - Signatory Vintage - 100 Proof #83
Nyhet

Orkney (HP) 15 Jahre 2011/2026 - Signatory Vintage - 100 Proof #83

Vanligt pris €48,90
Försäljningspris €48,90 Vanligt pris
Enhetspris
€69,86per l

Inhalt: 0,7 l (€69,86/l), 57,1 % vol

Secret Speyside (M) 18 Jahre 2009/2026 - Exceptional Cask Edition #17
Secret Speyside (M) 18 Jahre 2009/2026 - Exceptional Cask Edition #17
Nyhet

Secret Speyside (M) 18 Jahre 2009/2026 - Exceptional Cask Edition #17

Vanligt pris €94,90
Försäljningspris €94,90 Vanligt pris
Enhetspris
€135,57per l

Inhalt: 0,7 l (€135,57/l), 57,1 % vol

Benromach 12 Jahre - Sherry Cask Matured
Benromach 12 Jahre - Sherry Cask Matured
Nyhet

Benromach 12 Jahre - Sherry Cask Matured

Vanligt pris €44,90
Försäljningspris €44,90 Vanligt pris
Enhetspris
€64,14per l

Inhalt: 0,7 l (€64,14/l), 46 % vol

Darroze 55 Jahre 1971/2026 - Bas Armagnac - Chateau De Gaube
Darroze 55 Jahre 1971/2026 - Bas Armagnac - Chateau De Gaube
Nyhet

Darroze 55 Jahre 1971/2026 - Bas Armagnac - Chateau De Gaube

Vanligt pris €299,90
Försäljningspris €299,90 Vanligt pris
Enhetspris
€428,43per l

Inhalt: 0,7 l (€428,43/l), 41 % vol

Glendronach - House Editions - The Venetian Room
Glendronach - House Editions - The Venetian Room
Nyhet

Glendronach - House Editions - The Venetian Room

Vanligt pris €84,90
Försäljningspris €84,90 Vanligt pris
Enhetspris
€121,29per l

Inhalt: 0,7 l (€121,29/l), 46 % vol

Elsburn 10 Jahre - Batch 3
Elsburn 10 Jahre - Batch 3
Nyhet

Elsburn 10 Jahre - Batch 3

Vanligt pris €133,90
Försäljningspris €133,90 Vanligt pris
Enhetspris
€191,29per l

Inhalt: 0,7 l (€191,29/l), 48 % vol

Maker's Mark 2026 - 50th Anniversary Kirsch Import (4cl Sample)
Maker's Mark 2026 - 50th Anniversary Kirsch Import (4cl Sample)
Nyhet

Maker's Mark 2026 - 50th Anniversary Kirsch Import (4cl Sample)

Vanligt pris €6,50
Försäljningspris €6,50 Vanligt pris
Enhetspris
€162,50per l

Inhalt: 0,04 l (€162,50/l), 55,4 % vol

Longrow Peated - 29.06.2026
Longrow Peated - 29.06.2026
Nyhet

Longrow Peated - 29.06.2026

Vanligt pris €59,90
Försäljningspris €59,90 Vanligt pris
Enhetspris
€85,57per l

Inhalt: 0,7 l (€85,57/l), 46 % vol

Kilkerran 12 Jahre - Edition 16.06.2026
Kilkerran 12 Jahre - Edition 16.06.2026
Nyhet

Kilkerran 12 Jahre - Edition 16.06.2026

Vanligt pris €62,90
Försäljningspris €62,90 Vanligt pris
Enhetspris
€89,86per l

Inhalt: 0,7 l (€89,86/l), 46 % vol

Hazelburn 10 Jahre - Edition 2026
Hazelburn 10 Jahre - Edition 2026
Nyhet

Hazelburn 10 Jahre - Edition 2026

Vanligt pris €79,90
Försäljningspris €79,90 Vanligt pris
Enhetspris
€114,14per l

Inhalt: 0,7 l (€114,14/l), 46 % vol

Laphroaig 10 Jahre 2016/2026 - Cadenhead
Laphroaig 10 Jahre 2016/2026 - Cadenhead
Nyhet

Laphroaig 10 Jahre 2016/2026 - Cadenhead

Vanligt pris €72,90
Försäljningspris €72,90 Vanligt pris
Enhetspris
€104,14per l

Inhalt: 0,7 l (€104,14/l), 46 % vol

Springbank 10 Jahre - Edition 29.06.2026
Springbank 10 Jahre - Edition 29.06.2026
Nyhet

Springbank 10 Jahre - Edition 29.06.2026

Vanligt pris €84,90
Försäljningspris €84,90 Vanligt pris
Enhetspris
€121,29per l

Inhalt: 0,7 l (€121,29/l), 46 % vol

Old Pulteney 16 Jahre 2010/2026 - The Caskhound - Legends at the Bar (4cl Sample)
Old Pulteney 16 Jahre 2010/2026 - The Caskhound - Legends at the Bar (4cl Sample)
Nyhet

Old Pulteney 16 Jahre 2010/2026 - The Caskhound - Legends at the Bar (4cl Sample)

Vanligt pris €6,90
Försäljningspris €6,90 Vanligt pris
Enhetspris
€172,50per l

Inhalt: 0,04 l (€172,50/l), 55,2 % vol

Old Pulteney 16 Jahre 2010/2026 - The Caskhound - Legends at the Bar
Old Pulteney 16 Jahre 2010/2026 - The Caskhound - Legends at the Bar
Nyhet

Old Pulteney 16 Jahre 2010/2026 - The Caskhound - Legends at the Bar

Vanligt pris €99,90
Försäljningspris €99,90 Vanligt pris
Enhetspris
€142,71per l

Inhalt: 0,7 l (€142,71/l), 55,2 % vol

Ardmore 16 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #2
Ardmore 16 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #2
Nyhet

Ardmore 16 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #2

Vanligt pris €97,90
Försäljningspris €97,90 Vanligt pris
Enhetspris
€139,86per l

Inhalt: 0,7 l (€139,86/l), 56,5 % vol

Glen Elgin 16 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #11
Glen Elgin 16 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #11
Nyhet

Glen Elgin 16 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #11

Vanligt pris €97,90
Försäljningspris €97,90 Vanligt pris
Enhetspris
€139,86per l

Inhalt: 0,7 l (€139,86/l), 53,5 % vol

Tamdhu 12 Jahre 2014/2026 - Signatory Vintage #5
Tamdhu 12 Jahre 2014/2026 - Signatory Vintage #5
Nyhet

Tamdhu 12 Jahre 2014/2026 - Signatory Vintage #5

Vanligt pris €62,90
Försäljningspris €62,90 Vanligt pris
Enhetspris
€89,86per l

Inhalt: 0,7 l (€89,86/l), 58,5 % vol

Craigellachie 17 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #900262
Craigellachie 17 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #900262
Nyhet

Craigellachie 17 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #900262

Vanligt pris €68,90
Försäljningspris €68,90 Vanligt pris
Enhetspris
€98,43per l

Inhalt: 0,7 l (€98,43/l), 61,7 % vol

Craigellachie 17 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #202
Craigellachie 17 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #202
Nyhet

Craigellachie 17 Jahre 2009/2026 - Signatory Vintage #202

Vanligt pris €98,90
Försäljningspris €98,90 Vanligt pris
Enhetspris
€141,29per l

Inhalt: 0,7 l (€141,29/l), 55,7 % vol

Ballechin 17 Jahre 2008/2026 - Signatory Vintage #185
Ballechin 17 Jahre 2008/2026 - Signatory Vintage #185
Nyhet

Ballechin 17 Jahre 2008/2026 - Signatory Vintage #185

Vanligt pris €108,90
Försäljningspris €108,90 Vanligt pris
Enhetspris
€155,57per l

Inhalt: 0,7 l (€155,57/l), 59,1 % vol

Maker's Mark 2026 - 50th Anniversary Kirsch Import
Maker's Mark 2026 - 50th Anniversary Kirsch Import
Nyhet

Maker's Mark 2026 - 50th Anniversary Kirsch Import

Vanligt pris €95,90
Försäljningspris €95,90 Vanligt pris
Enhetspris
€137,00per l

Inhalt: 0,7 l (€137,00/l), 55,4 % vol

Ardnahoe 7 Jahre 2019/2026 - Single Cask #70 - Kirsch Import
Ardnahoe 7 Jahre 2019/2026 - Single Cask #70 - Kirsch Import
Nyhet

Ardnahoe 7 Jahre 2019/2026 - Single Cask #70 - Kirsch Import

Vanligt pris €119,90
Försäljningspris €119,90 Vanligt pris
Enhetspris
€171,29per l

Inhalt: 0,7 l (€171,29/l), 60,2 % vol

Benrinnes 14 Jahre 2012/2026 - Adelphi - Single Cask #300165
Benrinnes 14 Jahre 2012/2026 - Adelphi - Single Cask #300165

Benrinnes 14 Jahre 2012/2026 - Adelphi - Single Cask #300165

Vanligt pris €94,90
Försäljningspris €94,90 Vanligt pris
Enhetspris
€135,57per l

Inhalt: 0,7 l (€135,57/l), 58,3 % vol

Laphroaig 10 Jahre 2015/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label
Laphroaig 10 Jahre 2015/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label

Laphroaig 10 Jahre 2015/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label

Vanligt pris €98,90
Försäljningspris €98,90 Vanligt pris
Enhetspris
€141,29per l

Inhalt: 0,7 l (€141,29/l), 57,2 % vol

Bowmore 11 Jahre 2015/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label
Bowmore 11 Jahre 2015/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label

Bowmore 11 Jahre 2015/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label

Vanligt pris €98,90
Försäljningspris €98,90 Vanligt pris
Enhetspris
€141,29per l

Inhalt: 0,7 l (€141,29/l), 57,8 % vol

Bruichladdich 13 Jahre 2012/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label #2341
Bruichladdich 13 Jahre 2012/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label #2341
Nyhet

Bruichladdich 13 Jahre 2012/2026 - Eldvatten - 5th Anniversary Cat Label #2341

Vanligt pris €138,90
Försäljningspris €138,90 Vanligt pris
Enhetspris
€198,43per l

Inhalt: 0,7 l (€198,43/l), 56,9 % vol

Zuletzt angesehene Produkte